Dům k rekonstrukci - Stráž na Ohří - Korunní

Korunní 21, Stráž nad Ohří | 218 m²

ID 00774
Kontakt
2 400 000 Kč

Dispozice rodinného domu: atypický – současná dispozice umožňuje 3 byty (2x v přízemí, 1x v podkroví).
Dům je samostatný objekt, půdorysně ve tvaru „L“. Stavba má 1 nadzemní podlaží a obytné podkroví. Dům je částečně podsklepený.
Základy domu jsou kamenné, svislé nosné konstrukce zděné z cihelného nebo smíšeného zdiva. Tloušťka obvodové konstrukce (bez zateplení) činí přibližně do 45 cm. Stropy jsou dřevěné trámové s rovnými podhledy, střecha je sedlová, krytina je z plechových profilovaných tvarovek s prefabrikovaným nástřikem, klempířské prvky neúplné, v části pozinkované okapy. Vnější omítky nejsou dokončené, plášť je zateplen polystyrenem s vrstvou lepidla.
Objekt byl postaven odhadem na začátku 20. století, z dochovaných informací bylo původní využití objektu jako škola.
Mezi lety 2017 – 2018 byla započata (a nedokončena) rekonstrukce objektu, při které byly obnoveny některé dílčí prvky stavby, a to výměna střešní krytiny, dále výměna oken za plastová a zateplení fasády. V interiéru byla započata výměna vnitřních instalací, pokládka podlahového vytápění, SDK podhledů se snížením stropů, v prostoru půdy byla započata vestavba podkroví, tedy zaklopení střešní konstrukce SDK deskami, rozčlenění prostoru, vnitřní instalace a zaklopení původní podlahy OSB deskami.Podlahové krytiny v jednotlivých typech místností:
Nedokončené podlahy – v přízemí beton, v podkroví prkna a OSB desky.
Napojení na inženýrské sítě, vytápění a ohřev TUV:
Do domu je zavedena elektřina o napětí 230 V a je dodávána z rozvodné sítě. Na pozemku by se dle sdělení vlastníka měla nacházet studna, v místě je dle sdělení vlastníka možnost napojení na místní vodovodní zdroj. Svod splašků je řešen do vybírací žumpy. Zemní plyn není zaveden.
Topení ve stavbě není, jsou pouze provedeny vnitřní rozvody podlahového vytápění v přízemí stavby.
Popis pozemku, oplocení a trvalé porosty:
Celková výměra pozemků činí 907 m2. Sklon pozemků je svažitý, bez oplocení – pouze v části dřevěný plot sousedního pozemku. Pozemek na spodním okraji lemují vzrostlé stromy, jinak pouze náletové travina a keře, pozemek je neudržovaný, zanedbaný.
Vedlejší stavby, garáže, případně další venkovní úpravy:
Na severovýchodní stěnu domu stavebně navazuje kolna, jedná se o jednoduchou jednopodlažní stavbu s pultovou střechou, střešní krytina nedokončena, fasáda nedokončena, stavebně technický stav před rekonstrukcí.

KategorieRodinné domy
LokalitaKorunní 21, Stráž nad Ohří
OkresKarlovy Vary
VelikostAtypický
Plocha užitná218 m²
Plocha pozemku907 m²
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaSmíšená
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
En. náročnost b.G (PENB nedodán)

Lokalita

Korunní 21
Stráž nad Ohří
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře